DOBRE ROZWIĄZANIE – Jak zmodernizować lub ulepszyć przydomową oczyszczalnię biologiczną?

« wróć

Co oznacza sformułowanie "modernizacja oczyszczalni"?

 

Wielu użytkowników dokonało zakupu oczyszczalni biologicznej na podstawie podstawowych parametrów oraz ceny. Działanie niektórych oczyszczalni biologicznych wymaga więcej czasu przeznaczonego na obsługę niż innych. Dotyczy to zwłaszcza modeli, które nie są wyposażone w sterowanie automatyczne lub posiadają je w bardzo ograniczonym zakresie (np. w postaci zegara do czasowego włączania lub wyłączenia dmuchawy lub elektrozaworu). Sterowanie automatyczne, obejmujące co najmniej pracę dmuchawy oraz elektrozaworu recyrkulacji osadu, umożliwia wprowadzanie zmian czasu pracy urządzeń w sposób bardziej kompleksowy. Modernizacja umożliwia, w zależności oraz stopnia zaawansowania, polepszenie parametrów pracy i ułatwienie obsługi. Stanowi to ważny argument dla użytkownika, który zamierza eksploatować taki system po upływie gwarancji producenta.

   

Czy warto modernizować i których modeli oczyszczalni to dotyczy?

Jeśli zbiornik oczyszczalni jest wytrzymały oraz posiada ona odpowiednią pojemność, to z pewnością warto dowiedzieć się więcej o możliwości jej modernizacji i dostępnych akcesoriach w tym zakresie. Oczyszczalnie posiadające osadnik wstępny oraz osadnik wtórny z recyrkulacją osadu dają najwięcej możliwości modernizacji.

   

Jakie są możliwości modernizacji lub naprawy oczyszczalni biologicznej?

Często niewłaściwe działanie lub awaria oczyszczalni skłania użytkownika do podjęcia działań mających na celu usprawnienie jej działania. Najlepiej jednak podjąć działania przed powstaniem takich zdarzeń. Oferowane modele oczyszczalni ZBS i ZBB posiadają sterowanie automatyczne, które jest już stosowane od dłuższego czasu.

Komponenty jakie można zastosować do modernizacji oczyszczalniach innych producentów obejmują:

  • sterownik z 3-wyjściami,
  • elektrozawór z dwoma cewkami.

 

W przypadku awarii możemy zaoferować nowe:

  • dmuchawy z wyłącznikiem przebicia membran, firmy SECOH, typoszeregu JDK-S ( najczęściej stosowany model to JDK-S-60, o wydajności 60 l/min przy 150 mbar),
  • dyfuzory rurowe, drobnopęcherzykowe firmy JAGER.

   

Jak zmodernizować oczyszczalnię - przykład

Oczyszczalnię można zmodernizować na przykład wybierając sterownik z 3-ma wyjściami oraz elektrozawór z dwoma cewkami. Możemy je wykorzystać do ustawienia czasu pracy:

  • Dmuchawy
  • Elektrozaworu recyrkulacji osadu
  • Elektrozaworu recyrkulacji osadu z kolejnej komory lub dawkowania z osadnika wstępnego.

Tworzy to komplet, który może w znacznym stopniu wpłynąć na działanie oczyszczalni biologicznej. Zaznaczyć jednak należy, że oferowany sterownik nie posiada ustawień własnych (typowych). Oferowany jest z instrukcją umożliwiającą wprowadzenie ustawień przez użytkownika.

    

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Studnie głębinowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep